Uluslar Arası Taşımacılık

Posted by mptrcom
Category:

Uluslar arası taşımacılık günden güne gelişim gösteren teknoloji ile ihtiyaçlar doğrultusunda hava yolu taşımacılığı, deniz yolu taşımacılığı ve kara yolu taşımacılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleşmektedir. Uluslar arası taşımacılık işlemlerinde ürünler belirtilen adrese hızlı ve güvenli bir şekilde teslim edilmektedir. İhtiyaçlar doğrultusunda tercih edilen taşıma yöntemlerinde ürünler dış ülkeden Türkiye’ye en güvenli şekilde taşınarak sorunsuz bir teslimat sağlanmaktadır. Dış ticarette en önemli detay hızlı kargo, sorunsuz nakliyat ve güvenilir teslimattır. Gelişen teknoloji ile ürünler uluslar arası taşımacılıkta hem hızlı, hem güvenli hem de sağlam bir şekilde adrese teslim edilmektedir. Uluslar arası taşımacılık işi yapan nakliyat firmaları sürekli olarak yenilenen araç filoları ile ürünlerin özelliklerine uygun taşımacılık işlemini kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda sağlamaktadır.

Uluslar Arası Taşımacılık Yöntemleri

Uluslar arası taşımacılık yöntemleri ürünlerin çeşidine ve müşterilerin beklentilerine göre değişkenlik göstermektedir. Hava yolu taşımacılığı, demir yolu taşımacılığı, kara yolu taşımacılığı ve deniz yolu taşımacılığı ile gerçekleştirilmekte olan uluslar arası taşımacılık işlemlerinde taşınmakta olan ürün, taşıma mesafesi ve sevkiyat süresine göre ürünün taşınma yöntemi farklılık gösterebilmektedir. Uluslar arası taşımacılık işlemlerinde müşterilerin talep ve istekleri doğrultusunda yük sigorta işlemleri de sağlanabilmektedir. Sigortalı taşımacılık işlemlerinde ürün garanti altına alınırken taşıma esnasında oluşabilecek her türlü hasar durumu nakliyat firması tarafından karşılanmaktadır. Özellikle uluslar arası taşımacılık işlemlerinde mesafe uzun olduğundan sigortalı taşımacılık işlemi çok daha güvenilir olacaktır.

Uluslar Arası Taşımacılık Süreleri

Uluslar arası taşımacılıkta taşıma süreleri mesafeye ve seçilen taşımacılık türüne göre değişim göstermektedir. Uluslar arası taşımacılık işlemlerinde nakliyat firması ile görüşme sağlayarak taşınacak olan ürünün türüne en uygun taşıma yöntemi seçildikten sonra nakliyat firmasının belirtmiş olduğu gün içerisinde taşıma işlemi güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Uluslar arası taşımacılık işlemlerinde ürünler yurt dışından Türkiye’ye taşınırken hasar durumu gibi tüm riskler göz önünde bulundurularak en güvenli biçimde taşıma işlemi gerçekleştirilmektedir. Uluslar arası taşımacılık fiyatları ise nakliye firması tarafından taşıma mesafesine ve taşınacak olan eşyanın durumuna göre değim göstermektedir.